line_top

Festiwal Nauki 2018

2018-03-22

fn
all

Po raz kolejny Sekcja Robotyki pokazała na co ją stać w kolejnej edycji Festiwalu Nauki 2018 organizowanym w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem, wiec poza cewką tesli, płonącą pianą oraz innymi doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi miejsce znalazły także roboty zbudowane ze szkolnych zestawów Lego Mindstorms EV3.

Zespół robotyków całymi dniami i nocami pracował nad nowymi projektami które miały zachwycić swoją jakże skomplikowaną budową oraz złożonością algorytmów.

W zasobach naszych projektów znalazły się:

  • CubeMaker6K – robot składający kostkę Rubika, który prześcignął nie jedną osobę w układaniu tego jakże skomplikowanego przedmiotu,
  • SelfSwitchingOff – pudło z przełącznikiem, które swoim zachowaniem nie jednego wyprowadziło z równowagi,
  • JedinajaRosija – niezniszczalny pojazd gąsienicowy zdolny do przemierzenia każdej przeszkody,
  • EV3Blender2000 – taki mikser który rozkręcał bączka do 3.000k obrotów na edycję festiwalu.

Jak co roku nasze stanowisko znalazło się na głównej scenie w auli szkolnej. Tysiące widzów miało zaszczyt oglądać nasze pokazy. Zostaliśmy zasypani niekończącym się tuzinem pytań o projekty – ich budowę oraz programy. Podczas pokazów zorganizowaliśmy dwa konkursy:

  • Pierwszy polegał na wyłączeniu SelfSwitchingOff’a, niestety nikomu nie udało się podołać temu zadaniu. Przysporzył wiele siwych włosów na głowach przybyłych.
  • Druga konkurencja polegała na wygranej z robotem który układał kostkę Rubika. Chodziło o to żeby ułożyć kostkę szybciej. Tutaj również nasz robot okazał się zwycięzcą.

Festiwal pokazał, że to co dzieje się w filmach sci-fi zaczyna być prawdą.

line_bottom
Code: Krzysztof Szczepaniec
Design: Adrian Paluch & Mateusz Łapka
Kontakt: robotyka@zsht.pl
© 2014-2019 ZSHT Robotyka. Wszystkie prawa zastrzeżone.