line_top
DSC_0442
all

Jak już wiemy po zeszłorocznych pokazach woda i roboty niekoniecznie nie idą ze sobą w parze. Tak więc i tym razem los połączył sekcję robotyki ZSHT oraz Aqua Park w Zakopanem.

Dnia 04.05.2017 roku udaliśmy się do Aqua Parku w Zakopanem, który organizował tegoroczny Dzień Dziecka. Od godziny 11:00 do 15:00 przeprowadzaliśmy pokazy naszych robotów stworzone z myślą o najmłodszych. Nasz oddział szturmowy tworzyli: Michał Bobrowski – 3I, Jan Kot – 3I oraz Jakub Jarecki – 3I. Nawet nasz szanowny Pan Dyrektor zaszczycił nas swoją obecnością.

W ten dzień cały Aqua Park zamienił się w miejsce, w którym dzieci znalazły ujście swojej niekończącej się energii. Była straż pożarna, policja, piraci ze swoim kinem 3D, pokazy pierwszej pomocy i wiele wiele więcej… Dla głodnych postawiono stoisko z gorącymi przekąskami, a wewnątrz gwiazdą był oczywiście basen. W takim klimacie także i sekcja Robotyki odnalazła swoje miejsce, gdzie niestrwożeni robotycy przystąpili do przygotowania pokazu. Tym razem sztafeta robotów składała się z maszyn dzierżących następujące imiona:

  • Banner Print3r v2 – czyli ulepszona wersja naszego Plott3ra, która drukowała imiona dzieciaków i nie tylko;
  • Dziobak 2000 – zdalnie sterowany dźwig, który przenosi najcięższe koła z oponami;
  • Spirograf – niezawodny, stworzony z miliona zębatek robot, który tworzy różne ciekawe rysunki;
  • Nienazwany przez nikogo czołg – który… ku zdumieniu wszystkich – jeździ. 😛

Na odwiedzających nie trzeba było długo czekać. Dla wielu był to pierwszy pokaz robotów w życiu. W niektórych przypadkach roboty przyciągały bardziej uwagę osób dorosłych niż dzieciaków. Zainteresowanie złożoną budową naszych maszyn, nie zabrakło również pytań o naszą sekcję oraz szkołę. Czas pokazów minął bardzo szybko i zanim zdążyliśmy pokazać połowę możliwych rysunków spirografu, czy sprawdzić, jaki limit drukowania znaków ma drukarka, to trzeba było się zwijać. Kolejne pokazy sekcji Robotyki uznajemy za – udane 🙂

line_bottom
Code: Krzysztof Szczepaniec
Design: Adrian Paluch & Mateusz Łapka
Kontakt: robotyka@zsht.pl
© 2014-2024 ZSHT Robotyka. Wszystkie prawa zastrzeżone.