line_top

Festiwal Fizyki

2014-03-22

20140328_122745
all

W dniach 20-21 marca na terenie auli szkolnej Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem oraz jej okolic miał miejsce znany na całym Podhalu oraz widzom Polsat News „Festiwal Fizyki”. Jak co roku liczne zespoły umysłów ścisłych (bądź nieścisłych) zaprezentowały wiele bardzo ciekawych eksperymentów. Wśród nich znalazła się nasza elitarna jednostka agentów. Zaprezentowali oni najciekawsze i najbardziej zaawansowane technicznie maszyny do robienia ciastek.

A tak całkiem poważnie, dzięki hojności i nieskończonej łasce naszej agencji cały świat mógł podziwiać piękno czterech nieskazitelnych robotów, zdolnych zaprzeć dech w piersiach każdego widza. Otóż przed wszystkimi odwiedzającymi festiwal ukazały się:

  • Colour Sorter
  • Puppy
  • Robot Arm H25
  • GyroBoy

Te cztery zaawansowane technicznie maszyny wywołały podziw wśród odwiedzających festiwal i były oblegane przez większość czasu. Każdy chętny mógł dowiedzieć się od przedstawiciela każdej grupy, jak działa każdy zbudowany przez jego drużynę robot, czyniąc to wydarzenie jeszcze ciekawszym. Dzięki fachowemu tłumaczeniu każdej czynności wykonywanej przez robota, każdy widz mógł zrozumieć zasadę działania naszych projektów. Mimo tego, że budowanie i programowanie robotów zajęło naszym drużynom trzy tygodnie, wszyscy zgodnie stwierdzili, że było warto. Poniżej znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

line_bottom
Code: Krzysztof Szczepaniec
Design: Adrian Paluch & Mateusz Łapka
Kontakt: robotyka@zsht.pl
© 2014-2024 ZSHT Robotyka. Wszystkie prawa zastrzeżone.